Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

W pierwszą Niedzielę Adwentu 2003 roku nasza parafia p.w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie włączyła się w Dzieło Nieustannej Nowenny. Przedstawiciele poszczególnych grup modlitewnych ? a było wówczas już pięć ? uczestniczyli w Mszy Św. w katedrze w Ełku. Ubogaceni duchowo, radośni, wracaliśmy modląc się na różańcu o rozwój Dzieła w naszej parafii. Nowością dla wielu ludzi była Koronka do Ducha Świętego. To ona sprawiła, że wszyscy poczuli się jak jedna rodzina. W bardzo krótkim czasie powstały jeszcze cztery grupy.

Ks. Przemysław Zamojski, który zapoczątkował to Dzieło, wprowadził katechezy dla członków nowenny na temat Pisma św. Starego i Nowego Testamentu, które spotkały się z aprobatą parafian. Na katechezy przychodzi wiele osób nie związanych z nowenną. Szare, smutne życie nic nie daje. Ludzie szukają miłości, tej prawdziwej, która nie oszuka, nie zawiedzie, która przyniesie odrobinę radości i pokoju w sercach. Jezus powiedział, że będzie z nami, aż do skończenia świata. A może by spróbować z Jezusem? przejść przez resztę życia?

Na spotkaniu opłatkowym przy żłobku uczestnicy nowenny wraz z rodzinami wysłuchali katechezy Księdza Przemysława. Osoba z Ełku złożyła świadectwo na temat roli Pisma Świętego w jej życiu. Punktem kulminacyjnym była Msza św., oprawę której przygotowali członkowie nowenny. Dzieło to w naszej parafii cieszy się szczególnym uznaniem i poparciem Ks. Proboszcza, który wyraża nadzieję, że grupy te w parafii wydadzą trwałe owoce. Ks. Dziekan wspomniał o tym w kazaniu podczas Mszy Św. na rozpoczęcie roku kalendarzowego.

Dziękujemy Bogu za to piękne Dzieło, które zawitało i do naszej parafii. Chwała Panu!

Z modlitwą i radością - Koordynator Irena K. ? Rajgród

Myśli wybrane

Gdyby moje serce od zarania nie wznosiło się ku Bogu, gdyby u progu życia świat się do mnie uśmiechnął, co stałoby się ze mną?...
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Z galerii