Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Komunikat Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Czcigodni Kapłani, Umiłowani w Chrystusie Koordynatorzy i Członkowie DNNUJ

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na Dzień Skupienia, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku dnia 15 kwietnia 2023 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W imieniu Kierownictwa zapraszam wszystkich Kapłanów, Opiekunów, Koordynatorów oraz członków Dzieła na wspólną modlitwę.

Plan Dnia Skupienia:

  • 14.00 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty
  • 14.15 – Konferencja
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja NS (możliwość skorzystania ze spowiedzi)
  • 16.00 – przerwa integracyjna
  • 16.00 – spotkanie Koordynatorów
  • 17.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
  • 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa

(Kapłani proszeni są o zabranie alb i stuły koloru białego)

Jesteśmy zaproszeni, aby spotykać się z miłującym spojrzeniem Jezusa Miłosiernego i jako Jego Uczniowie odpowiedzieć na zawołanie: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zapraszamy wszystkich należących do Nieustannej Nowenny i ich rodziny oraz tych, którzy chcieliby wstąpić lub zapoznać się z tym Dziełem. Bardzo prosimy o przybycie Koordynatorów oraz Kapłanów odpowiedzialnych w rejonach naszej diecezji, by omówić udział DNNUJ w III Kongresie Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej, który odbędzie się 17.06.2023r. w Ełku.

Polecamy Was w codziennej modlitwie, szczególnie na Mszy św. w Klasztorze u Sióstr Karmelitanek, a dla zmarłych prosimy o dar zbawienia wiecznego. Dziękując za każde poświecenie się na rzecz Dzieła życzymy odwagi, by Jezus Zmartwychwstały wlewał w nasze serca nadzieję i miłość w dawaniu świadectwa naszej wiary.

Z Chrystusowym pozdrowieniem i pamięcią modlitewną

Ks. dr Jacek Nogowski

Opiekun Diecezjalny DNNUJ

Myśli wybrane

Moja dusza dojrzewała w tyglu zewnętrznych i wewnętrznych doświadczeń.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Z galerii