Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Komunikat Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Czcigodni Kapłani, Umiłowani w Chrystusie Koordynatorzy i Członkowie DNNUJ

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na Dzień Skupienia, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku dnia 15 kwietnia 2023 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W imieniu Kierownictwa zapraszam wszystkich Kapłanów, Opiekunów, Koordynatorów oraz członków Dzieła na wspólną modlitwę.

Plan Dnia Skupienia:

  • 14.00 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty
  • 14.15 – Konferencja
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja NS (możliwość skorzystania ze spowiedzi)
  • 16.00 – przerwa integracyjna
  • 16.00 – spotkanie Koordynatorów
  • 17.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
  • 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa

(Kapłani proszeni są o zabranie alb i stuły koloru białego)

Jesteśmy zaproszeni, aby spotykać się z miłującym spojrzeniem Jezusa Miłosiernego i jako Jego Uczniowie odpowiedzieć na zawołanie: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zapraszamy wszystkich należących do Nieustannej Nowenny i ich rodziny oraz tych, którzy chcieliby wstąpić lub zapoznać się z tym Dziełem. Bardzo prosimy o przybycie Koordynatorów oraz Kapłanów odpowiedzialnych w rejonach naszej diecezji, by omówić udział DNNUJ w III Kongresie Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej, który odbędzie się 17.06.2023r. w Ełku.

Polecamy Was w codziennej modlitwie, szczególnie na Mszy św. w Klasztorze u Sióstr Karmelitanek, a dla zmarłych prosimy o dar zbawienia wiecznego. Dziękując za każde poświecenie się na rzecz Dzieła życzymy odwagi, by Jezus Zmartwychwstały wlewał w nasze serca nadzieję i miłość w dawaniu świadectwa naszej wiary.

Z Chrystusowym pozdrowieniem i pamięcią modlitewną

Ks. dr Jacek Nogowski

Opiekun Diecezjalny DNNUJ

Myśli wybrane

Doskonałość polega na tym, by pełnić wolę Boga, by być tym, czym On chce nas mieć.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus A 2v

Z galerii