Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Komunikat Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Czcigodni Kapłani, Umiłowani w Chrystusie Koordynatorzy i Członkowie DNNUJ

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zaprasza na Dzień Skupienia, który odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku dnia 23 kwietnia 2022 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W imieniu Kierownictwa zapraszam wszystkich Kapłanów, Opiekunów, Koordynatorów oraz członków Dzieła na wspólną modlitwę.

Plan Dnia Skupienia:

14.00 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty
14.15 – Konferencja
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja NS (możliwość skorzystania ze spowiedzi)
16.00 – przerwa integracyjna
16.00 – spotkanie Koordynatorów
17.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa (kapłani proszeni są o zabranie alb i stuły koloru białego)

Jesteśmy zaproszeni, aby spotykać się z miłującym spojrzeniem Jezusa Miłosiernego i jako Jego Uczniowie odpowiedzieć na zawołanie: Posłani w pokoju Chrystusa. Zapraszamy wszystkich należących do Nieustannej Nowenny i ich rodziny oraz tych, którzy chcieliby wstąpić lub zapoznać się z tym Dziełem. Bardzo prosimy o przybycie Koordynatorów oraz Kapłanów odpowiedzialnych w rejonach naszej diecezji, by omówić udział DNNUJ w Uroczystościach Jubileuszowych 30-lecia Diecezji i Kongresie Różańcowym w maju.

Polecamy Was w codziennej modlitwie, szczególnie na Mszy św. w Klasztorze u Sióstr Karmelitanek, a dla zmarłych prosimy o dar zbawienia wiecznego. Zachęcamy również, by aktywnie włączyć się w spotkania grup synodalnych w parafii. Dziękując za każde poświecenie się na rzecz Dzieła życzymy odwagi, by Jezus Eucharystyczny wlewał w nasze serca nadzieję i miłość w dawaniu świadectwa naszej wiary.

Z Chrystusowym pozdrowieniem i pamięcią modlitewną

Ks. dr Jacek Nogowski
Opiekun Diecezjalny DNNUJ

Myśli wybrane

Dwie rzeczy czynią człowieka ubogim: praca w niedzielę i kradzież. Św. Jan M. Vianey

Z galerii