Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Stacja Dziecięca I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (4 czerwca – sobota), w Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej będziemy przeżywać kolejne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci transmitowane przez Radio Maryja. W tym roku jest ono połączone ze Stacja Dziecięcą I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej oraz Ogólnopolskim Dniem Dziecka, który w ubiegłych latach był organizowany przez Caritas DE w Ełku.

Na to spotkanie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki zaprasza dzieci diecezji ełckiej, a szczególnie PKRD, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, oraz dzieci ze Szkolnych Kół Caritas.

Bardzo prosimy o zgłaszanie poszczególnych grup dzieci do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego (tel.: 87-621-68-14; kom. 501-142-057), gdyż podczas transmisji przed Mszą św. wszystkie grupy zostaną przywitane. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 czerwca 2022 r.

Dzieci przywożą ze sobą własnoręcznie wykonane różance, które zostaną przyniesione w darach podczas Mszy św. Ksiądz Biskup poświęci je i zostaną rozdane dzieciom jako pamiątka spotkania i zachęta do modlitwy.

Istnieje możliwość darmowego rejsu statkiem „SWOBODA”. Pierwszy rejs odbędzie się z Portu w Augustowie w godzinach 8.00 – 9.20 (zgłoszone grupy na ten rejs muszą przybyć do portu najpóźniej do godziny 7.50.). Pozostałe dwa rejsy odbędą się po jeziorze Studzieniczna w następujących godzinach: I rejs – od godz. 9:30 do godz. 9:50; II rejs – od godz. 10:00 do godz. 10:20. Zgłoszone na te rejsy grupy gromadzą się na przystani w Studzienicznej. 

Program spotkania dzieci w Studzienicznej:

10.30 – 11.50 – Zawiązanie wspólnoty, modlitwa i przedstawienia o tematyce różańcowej.

11.50 – Prezentacja przybyłych grup do Studzienicznej. Wszystkie zgłoszone grupy zostaną wyczytane podczas transmisji.

12.00 – Msza św., której przewodniczy bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, transmitowana przez Radio Maryja.

Po Mszy św. zostaną wręczone laureatom nagrody za konkurs plastyczny. Wszystkie dzieci wezmą udział w agapie i będą mogły skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.

Ks. Jacek Uchan
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Ełk, 20 maja 2022 r.

Myśli wybrane

Jezus nie powołuje tych, którzy są tego godni, ale tych, których sam chce.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Z galerii